Üç kentte 1 Mayıs çağrısı

İstanbul’da keyfi yasak ve bahanelere rağmen ilerici-devrimci güçler işçi ve emekçileri 1 Mayıs’a çağırmaya devam ediyor. İzmir ve Bursa’da sınıf devrimcileri 1 Mayıs faaliyetlerini sürdürüyor.

  • Haber
  • |
  • Sınıf
  • |
  • 21 Nisan 2021
  • 21:15

1 Mayıs çağrıları devam ediyor. İstanbul’da keyfi yasak ve bahanelere rağmen ilerici-devrimci güçler işçi ve emekçileri 1 Mayıs’a çağırmaya devam ediyor. İzmir ve Bursa’da sınıf devrimcileri 1 Mayıs faaliyetlerini sürdürüyor.

1 Mayıs Platformu’ndan Kadıköy’de kitlesel bildiri dağıtımı

1 Mayıs Platformu 20 Nisan Salı günü saat 17.00’de Kadıköy’de Eminönü İskelesi’nde bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. Ajitasyonlar eşliğindeki bildiri dağıtımı boyunca, alınmayan pandemi önlemleri, yasaklar, yasaklara karşı mücadelenin ve sokaklara çıkmanın önemi vurgulandı. İşçi-emekçilere 1 Mayıs’ta alanlara çıkma çağrısı yapıldı.

Sivil polisler Kaymakamlık’ın yasak kararını ileterek bildiri dağıtımının sonlandırılmasını istedi. Dağıtımın bitirilmeyeceği söylenerek vapur çıkışlarında dağıtımına devam edildi. Ardından Kadıköy sokaklarında ajitasyonlar eşliğinde bildiri dağıtımı devam etti. Sivil polisler sürekli olarak kamera kaydı ve tacizlerle takip etti. Kadıköy’de 1 Mayıs çağrısı engellenemedi.

İzmir’de BDSP’den 1 Mayıs çağrısı

İzmir’de sınıf devrimcileri 1 Mayıs çağrılarına devam ediyor.

İşçi ve emekçilerin yoğun olarak kullandıkları güzergahlarda, Çiğli merkez, Küçük çiğli, Menemen üst geçit ve Asarlık, Bayraklı servis duraklarında “Özgürlük ve sosyalizm için 1 Mayıs’a”, “Krizin ve panda minin faturasına hayır!”, “Haklarımız ve geleceğimiz için 1 Mayıs’a!” şiarlı BDSP imzalı afiş ve taleplerin yer aldığı stickerlar yapıldı.

Ege İşçi Birliği’nden 1 Mayıs faaliyeti!

Ege işçi birliği 1 Mayıs yaklaşırken kitlesel, birleşik bir 1 Mayıs’ın kutlanması için çıkardığı bülten ile işçi ve emekçileri mücadeleye çağırıyor. “Kriz, pandemi, sömürü, baskı ve zorbalığa karşı 1 Mayıs’ta alanlara!” başlığı ile 1 Mayıs gündemli bülteni Bayraklı’da, Menemen Üst Geçit’te, Asarlık’ta yoğun olarak metal işçilerinin olduğu işçilere bülten ulaştırıldı.

Çiğli Organize’de Birleşik Metal İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ZF fabrikasında 15.00 vardiya girişi ve çıkışında işçilere bülten ulaştırıldı. Vansan pompa işçilerine akşam işçi çıkışı ve vardiya girişi  saatinde ajitasyon konuşmaları eşliğinde işçilere 1 Mayıs çağrısı yapıldı.

Bursa’da 1 Mayıs çağrısı

Bağımsız Devrimci Sınıf Platfomu'nun Bursa'da 1 Mayıs çağrıları sürüyor. “Haklarımız ve geleceğimiz içn 1 Mayıs'a”, “Özgürlük ve sosyalizm için 1 Mayıs'a” şiarlı stickerlar, servis noktalarında ve emekçi semtlerinde yapıldı.

Kızıl Bayrak / İstanbul, İzmir, Bursa