Partimizin doğal önderi Sinan yoldaş!

Sana söz veriyoruz ki, partin ve davan emin ellerde ilerleyecek. Ektiğin tohumlar seni asla mahcup etmeyecek. Bundan hiçbir kuşkun olmasın. Senin yükseklerde tuttuğun bayrağı hep yükseklerde taşıyacağız.

  • Haber
  • |
  • Güncel
  • |
  • 24 Ekim 2018
  • 12:57

Partimizin tartışmasız doğal önderi ve ‘68 kuşağından yadigar Sinan yoldaş, bizim için çok büyük ve yeri doldurulamaz bir kayıp oldu.

Sevgili Sinan yoldaş,

Sen ki devrim ve sosyalizm davasına sarsılmaz inancını hep korudun ve geliştirdin. Bize hep halkçı akımlardan kopuşumuzun bizi esaslı sonuçlara ulaştırdığını söylüyor, küçük-burjuva akımlardan bizi ayrı kılan marksist dünya görüşünü kavrayışımız ve bir yönteme sahip olmamızdır diyor, marksist yöntemin herşeyin başı olduğun vurguluyordun.

Türkiye’de artık küçük-burjuva devrimciliğinin sona erdiğini, dönemin sınıf devrimciliği dönemi olduğunu, ancak sınıf eksenli bir siyasal mücadele ile güç olunabileceğini öne sürüyordun. Bunu da ancak devrimci bir sınıf hareketi geliştirmeyi hedefleyen bir sınıf partisinin, yani partimizin başarabileceğine dair en ufak bir kuşkun yoktu.

Alanında yürüttüğün çalışmada asgari bir başarı sağlandığında dünyanın en mutlu insanı oluyordun. Partimizdeki gelişmeler, özellikle sınıf çalışmasında katettiği başarılar seni çok heyecanlandırıyordu. Örneğin partimizin Greif ve metal fırtınadaki başarılarının seni ne kadar mutlu ettiğini gözlerinden gözlemleyebiliyorduk. Partine büyük bir sadakatle bağlıydın, her zaman “aslolan davadır” diyordun. Partisi ve davası uğruna nice zorlukları ve bedelleri göz alan ender önder komünistlerden biriydin.

Partinin sınıf çalışmasında ne kadar ısrarlı olduğunu biliyor, büyük bir güven duyuyordun. Hep Türkiye’deki sınıf hareketinin bugünkü durgunluğunun geçici olduğunu söylerdin. Önemli olanın sınıfa yönelik doğru politikalar üretmek, sınıfın güvenini kazanmak ve kalıcı mevziler yaratmak olduğunu vurgulardın.

Türkiye ve dünyadaki tüm devrimci değerleri bizim değerlerimiz olarak görürdün. Bunları kıskançlıkla sahiplenmek senin erdemlerinden biriydi.

Sevgili Sinan yoldaş, seni o güzel esprilerinle hatırlayacağız.

Sana söz veriyoruz ki, partin ve davan emin ellerde ilerleyecek. Ektiğin tohumlar seni asla mahcup etmeyecek. Bundan hiçbir kuşkun olmasın. Senin yükseklerde tuttuğun bayrağı hep yükseklerde taşıyacağız.

Hoşçakal Sinan yoldaş!

Sinan yoldaş kavgamızda yaşayacak!

Yaşasın yeni Ekimlerin partisi TKİP!

Evrim