İstanbul’da “Gelecek mutlak sosyalizm!” etkinliği çağrıları

Sınıf devrimcileri, Ekim Devrimi’nin 100. yılı kapsamında İstanbul’da düzenleyecekleri etkinliğin hazırlıklarını sürdürüyor.

  • Haber
  • |
  • Güncel
  • |
  • 11 Kasım 2017
  • 20:43

BDSP’nin Ekim Devrimi’nin 100. yılı dolayısıyla 3 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştireceği “Gelecek mutlak sosyalizm!” etkinliğinin çağrıları sürüyor.

Kartal’da faaliyetlerini hafta boyunca sürdüren sınıf devrimcileri, etkinliğe çağrı çerçevesinde çıkarılan sticker ve afişleri, Merkez, Kurfalı, Esentepe mahallelerinde yaygın olarak kullandı. Mahallelerde Kızıl Bayrak gazetesi ile çağrı yapan sınıf devrimcileri etkinliğin duyurusunu emekçilere taşıdı.

Ayrıca etkinliğin duyurusunun yer aldığı bildiri de Kartallı Kazım Meydanı civarında sesli ajitasyonlarla emekçilere ulaştırıldı. Bildiriyi yırtıp yapılan stickerları sökmeye çalışan bir faşist, sınıf devrimcilerinin müdahalesi ve sesli ajitasyonlarla geri adım attı. Emekçilerin de sahiplenmesi üzerine saldırgan uzaklaştı. Kartal Bankalar Caddesi’nde ve Kadıköy’de gerçekleştirilen Kızıl Bayrak satışları ile etkinliğin duyurusu yaygınlaştırılıyor.

Kartal’da etkinlik komitesi her hafta toplanıyor

Öte yandan Kartal’da sınıf devrimcilerinin her hafta yaptıkları etkinlik komitesi toplantısının bu haftaki gündemi “Cennet belgeleri” ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü oldu. “Cennet belgeleri” üzerinden kapitalizmin çürümüşlüğünü emekçilere teşhir etme kararı alındı. Kadına yönelik şiddete karşı emekçilere çağrı yapılması ve köy derneklerinde etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırıldı. Ekim Devrimi’yle birlikte, emekçilerin ve kadınların kazanımları ve elde ettikleri haklar üzerinden yaygın bir çağrı yapılması kararlaştırıldı.

Etkinlik stickerları yaygın olarak kullanılıyor

Küçükçekmece’de Cennet Mahallesi trafiğe kapalı caddede ve Sefaköy Lisesi civarında sınıf devrimcileri, işçi-emekçilere ve liselilere Ekim Devrimi’nin 100. yılı çağrılarını taşıdı. “Gelecek mutlak sosyalizm!”, “İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak!”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!” yazılı BDSP stickerları yaptı.

Etkinliğin çağrı afişleri Sarıgazi, Yenidoğan otobüs güzergâhlarına yapıldı. Dudullu, İMES ve Sarıgazi’de sticker çalışmaları yapıldı.

Ayrıca, Nurtepe’de Çayan Mahallesi’nde, Güzeltepe’de, Okmeydanı’nda etkinlik çağrısının yer aldığı stickerlar kullanıldı.