1 Mayıs çağrıları devam ediyor

1 Mayıs çağrıları sürüyor. İstanbul’da işçiler, emekçiler ve gençler keyfi yasakları tanımamaya çağırılırken, Bursa’da ve Mersin’de Kod 29’un kaldırılması talebi ile 1 Mayıs’ta alanlarda olma çağrısı yapıldı.

  • Haber
  • |
  • Güncel
  • |
  • 27 Nisan 2021
  • 09:43

Keyfi engeller ve pandemi önlemleri gerekçe gösterilerek yasaklanmaya çalışılan 1 Mayıs faaliyetleri sürüyor. İstanbul’da sınıf devrimcileri işçileri, emekçileri ve gençleri 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya çağırıyor. Bursa’da ise emekçilere dönük çağrı devam ediyor.

Küçükçekmece’de 1 Mayıs çağrıları

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu ve Metal İşçileri Birliği işçileri ve emekçileri 1 Mayıs’ta mücadele alanlarına çağırıyor.

BDSP ve MİB’in 1 Mayıs çağrılı sticker ve afişleri Sefaköy merkez, Boru Sanayi, Halkalı fabrikalar caddesi, Topkapı metrobüs, TİM 2 iş merkezi ve Ülker fabrikası çevresine, Yenibosna Starcity çevresindeki fabrikalar bölgesine yaygın olarak yapıldı.

DGB İstanbul'da 1 Mayıs faaliyetleri gerçekleştirdi

Devrimci Gençlik Birliği, 1 Mayıs'a sayılı günler kala İstanbul'da sticker çalışmalarına devam ediyor.

"Özerk-demokratik üniversite için mücadeleye! 1 Mayıs'ta alanlara!" siarlı stickerlar Beşiktaş Abbasağa Parkı, Yıldız Teknik Üniversitesi çevresi, Barbaros Bulvarı çevresi Beşiktaş Çarşı, Sefaköy Arel Üniversitesi çevresi, Sefaköy fabrikalar Caddesi, Sefaköy merkez ve Kadıköy'de yaygın olarak yapılarak gençlik mücadeleye çağrıldı.

Bursa’da 1 Mayıs çağrıları sürüyor

BDSP “Haklarımız ve geleceğimiz için 1 Mayıs'a” bildirileri ile işçi ve emekçi semtlerinde 1 Mayıs çağrısı yükseltildi.

Aynı zamanda yaygın sticker çalışmaları ile de 1 Mayıs duyuruları devam ediyor.

Mersin’de 1 Mayıs çağrısı

Mersin’de 1 Mayıs çalışmaları kapsamında Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV TEKSTİL) Çukurova Temsilciliği tarafından açıklama yaoıldı ve şunlar belirtildi:

“Haklarımızdan ve geleceğimizden elinizi çekin. Hakkımız olan yasaklanamaz. Sizin her şeyiniz, Bizim bir Mayısımız var! Elimizden alamazsınız! #1MayısYasaklanamaz”

Sendika üyeleri bilgilendirirken Mersin Serbest Bölge’de de sticker çalışması yapıldı. “Ücretsiz İzin kaldırılsın, Kod 29 yasaklansın” talebiyle işçiler haklarımız ve geleceğimiz için 1 Mayıs’a çağrıldı.

Kızıl Bayrak / İstanbul, Bursa, Mersin